Každý automobil je výrobcem nastaven na určité hodnoty. Platí to samozřejmě i výkonu motoru. Proto jsou jakékoliv neodborné amatérské zásahy většinou na škodu. Ovšem výkon vozu lze vylepšit i naprosto legálním způsobem, který je umožněn od 1.6.2017. Od tohoto data platí rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR, na jehož základě lze provedené úpravy zapisovat do technického průkazu. Jedná se o tzv. chiptuning, který provádí Legální Chiptuning, s.r.o. v Praze Lahovicích.

Co samotnému zásahu předchází

Podmínkou provedení chiptuningu je bezchybný technický stav motoru a jeho dalších komponentů. Proto se nejprve měří stávající výkon motoru na speciální válcové brzdě. Přitom se zároveň také zjišťuje celkový stav motoru. Pokud jsou odhaleny jakékoliv i drobné závady, musí se nejprve odstranit.

Výsledky měření obdrží vlastník nebo provozovatel vozidla v podobě protokolárního záznamu obsahujícího veškeré parametry motoru zapsané v přehledných grafech. Tento protokol slouží majiteli auta jako doklad, který může uplatnit v případě jeho rozhodnutí vrátit hodnoty motoru do původního stavu. K této situaci může dojít například, kdyby se vyskytly nějaké závady na vozidle, u kterého by neskončila záruční doba.

Princip chiptuningu

Chiptuning spočívá v úpravě softwaru řídící jednotky motoru. Cílem této metody je zlepšení točivého momentu, zvýšení výkonu motoru a zároveň také snížení spotřeby pohonných hmot, což je vedlejším, nicméně velice vítaným pozitivem chiptuningu. V ideálním případě totiž může úspora dosáhnout až 15 % oproti původnímu stavu. Konečným a hlavním efektem chiptuningu je zlepšení dynamiky vozidla.

Záruky pro zákazníka

  • chiptuningu se provádí pomocí nejmodernější technologie a vysoce odborným způsobem
  • není snížena životnost motoru ani jeho příslušenství
  • nezhorší se úroveň emisí, kterou budou i po zásahu odpovídat normám platným v ČR i v ostatních členských zemích EU
  • záruka poskytovaná výrobcem vozidla není chiptuningem ovlivněna
  • nově nastavené hodnoty motoru lze kdykoliv vrátit do původního stavu

Na webových stránkách společnosti nepřehlédněte akci Levný chiptuning, při které je úprava výkonu motoru prováděna s 50 procentní slevou.

Sdílejte