Jen si šel nevinně pro pár věcí do místního supermarketu. Muž ze Zaragozy v severovýchodním Španělsku však netušil, že se populární produkt Nestle stal skrýší kokainu! Šokovaný nakupující měl jediné štěstí, že narkotikum třídy „A“ nebylo smíšeno s čokoládovým práškem. Hned po otevření si všiml, že víko velkého balení Nesquiku správně nesedí. Poté, co produkt otevřel, dostalo se mu odpovědi – mezi sladkým práškem brzy našel 250 g pytlík kokainu.

Nemůžeme prozradit jméno gentlemana, neboť až si kdesi na Pyrenejském poloostrově uvědomí drogový dealer, že jeho posluhovač udělal chybu, bude se chtít samozřejmě pomstít. Španělská vesnice zahájila šetření a zjistilo se, že výrobek opustil továrnu neporušený, takže s ním muselo být manipulováno v supermarketu. Bohužel pro policii, přestože v obchodě jsou kamery, zrovna v uličce s Nesquikem žádné nebyly!

Tím příběh nekončí. Muž, který Nesquik koupil, chce supermarket zažalovat. Jak si dovedete představit, příběh se stal ihned senzací po celém Španělsku a přestože měl zákazník velký zájem zachovat si anonymitu, jeho právník řekl, že klient trpí „nedostatkem empatie“, když pokračuje v soudním sporu a jako dlouho že to ještě potrvá?

Španělsko má úzké vztahy s Latinskou Amerikou, kde se kokain vyrábí a je tedy skvělou vstupní zemí pro jeho do Evropy. Tato droga byla již několikrát nalezena v různých zemích, na nejroztodivnějších místech, například uvnitř ananasů, nacpaná do beden od banánů i v krabici s mraženými kuřaty.