Zahradní lavice a lavičky jsou místem pro náš odpočinek a relaxaci, ale zároveň i dotvářejí vzhled prostoru, v němž jsou umístěné. Vybrat vhodnou lavici záleží také na vkusu jednotlivce. Dalším aspektem je finanční obnos, který budete chtít do lavice investovat.

Jak vybrat tu správnou?

Jestliže máte již nějaký zahradní nábytek, budete vybírat lavičku tak, aby k němu ladila. Pro tento případ je volba jednodušší. Pokud si však budete pořizovat výbavu novou a s ní zároveň i lavičku, pak je potřeba brát v potaz několik faktorů. Jedním z nich je i čas, který budete na zahradní lavičce trávit. Nejoblíbenější a nejvíce využívané jsou dřevěné zahradní lavičky nebo kombinace masivu a železa.

  • Lavičky z masivu

Tento materiál je jedním z nejvíce oblíbených, neboť poskytuje celou řadu výhod. Jako přírodní materiál snadno zapadne do zahradního zákoutí, působí nenuceným dojmem a nabízí stálost a snadnou údržbu.

  • Lavičky teakové

Tento druh materiálu je vhodný pro náročné zahradníky. Teakové lavice jsou na první pohled jemné, ve skutečnosti však jsou velmi odolné a v případě, že o ně dobře pečujeme, obstojí v jakýchkoli podmínkách.

  • Kombinace železa a dřeva

Tato kombinace přináší stabilitu těm, kteří dávají přednost klasice. Železnou konstrukci lze dozdobit moderními ozdobnými prvky a díky dřevu nenarušuje přirozenou atmosféru místa.

  • Parkové lavičky

Stabilní parkové lavičky poskytují místo k odpočinku nejen na veřejném prostranství, ale mohou být i součástí soukromého pozemku. V nabídce je celá řada různých tvarů i materiálů.

Nejčastějšími materiály použitými pro výrobu jsou vysoce kvalitní litina v kombinaci s dřevěnou deskou. Tyto materiály jsou zárukou dlouhé životnosti a odolnosti vůči vnějším vlivům. Navíc potřebují jen minimální údržbu a zajišťují maximální pohodlí.

Sdílejte