Travertin je přírodní materiál, který nabízí celou řadu výhod. Je vhodný jako do interiéru, tak i do exteriéru. Nejčastěji se využívá pro dlažbu na terasu. Jeho použití je však univerzální, takže jej můžeme vidět i interiéru administrativních budov, hotelů, wellness center, ale i v rodinném domě či luxusním bytě.

Kromě dlažby jej lze využít jako obklady v koupelnách, na schodišti, v atriu nebo jako designový obklad obývacího pokoje.

Luxusní travertin najde využití téměř kdekoli, záleží jen na představivosti každého z nás.

Které výhody poskytuje travertin

Travertin je materiál, který poskytuje svému uživateli celou řadu výhod, pojďme si některé z nich přiblížit.

  • Je to přírodní produkt

Díky tomu, že travertin je přírodní materiál, je každý obklad z něj vyrobený originálem, který se liš nejen barvou, ale i póry a žilami horniny. To vše mu dává punc jedinečnosti.

  • Poskytuje nadčasový design

Obklady z něj vyrobené si uchovávají svou hodnotu a budou vždy trendy.

  • Má vynikající vlastnosti

Nevsakuje tekutiny, což zajistí jednorázová impregnace. Díky tomu je to ideální materiál do koupelen a také nejvhodnější dlažba na terasu.

Pokud uvažujete o podlahovém vytápění, travertin je výborným vodičem tepla a z pohledu životnosti je to ideální řešení.

V létě ochladí, v zimě zahřeje a to díky skvělým akumulačním vlastnostem.

  • Vyžaduje minimální údržbu

Pokud je dlažba ošetřena impregnací proti vsakování vody, neusazuje se na ní vodní kámen a nedrží se na ní prach. Na interiérové čištění postačí čistá voda, pro čistění exteriérových dlažeb je ideální využít vysokotlaké čističe.

  • Je paropropustný

Prostor, na němž je travertin položený, díky této vynikající vlastnosti může dýchat. Je zde tedy menší pravděpodobnost tvorby plísní, než při použití standardní dlažby.

Sdílejte