Interiér nového auta má charakteristickou vůni. Chtě nechtě ale s postupem času získá vnitřek vašeho auta už ne tak příjemný odér. Je to z důvodu nadměrné vlhkosti. Nehledě na to, pokud v autě jíte, kouříte nebo ho alespoň jednou měsíčně čistíte. Řešení nabízejí různé osvěžovače vzduchu. Typické jsou stromečky visící z vnitřního zrcátka. V dnešní době jsou ale častější decentní a stylové osvěžovače umístěné v průduchu klimatizace. Na jednu stranu tyto vychytávky vzduch uvnitř auta, dejme tomu, osvěží, ale skutečně voní? Není to spíš jenom chemický zápach typu osvěžovačů vzduchu na toaletách? Zkuste to jinak.

Ne, nebojte se, není to reklama na nějaký drahý nový osvěžovač. K příjemné vůni uvnitř auta vám postačí obyčejný sáček čaje. Pokud umístíte sáček nějakého aromatizovaného, nejlépe bylinného nebo ovocného, čaje někde v interiéru (například už na zmíněné zrcátko nebo na hlavovou opěrku sedadla), absorbuje nadměrnou vlhkost a uvolní příjemnou přírodní vůni. Největší výhodou je, že si můžete vybrat svou oblíbenou vůni a navíc je můžete různě střídat. Balíček čaje pořídíte kolem 30 Kč, takže ve srovnání s drahými osvěžovači je to za pakatel.

Pokud vám visící sáček čaje v autě přijde absurdní, můžete ho schovat do nějaké dekorativní látkové taštičky a zavěsit ji již na zmíněná místa nebo vymyslet vlastní umístění. Například se nabízí i háček na zavěšení kabátu. Kromě příjemné vůně vás navíc čaj zbaví nadměrné vlhkosti, takže se vám auto nebude v zimě tolik mlžit.