Bikiny a minisukně jsou už nesmazatelně zapsané do západní kultury, ale na Blízkém a Středním východě už tolik ne. Vlastně skoro vůbec. Země jako Saudská Arábie a Írán mají ve svých zákonech striktně zakořeněnou kulturu ženského oblečení. V rámci islámské tradice by měl být zakryt co největší možný kus kůže, nejlépe tak, aby šel vidět pouze obličej a ruce. A teď si představte, že byste tyto zákony aplikovaly na rády se vystavující hvězdy pop-music, jako je Britney Spears nebo Madonna.

Nosit sexy odhalující oblečení je skvělou cestou k lepším prodejům vaší hudby či čehokoliv jiného. Platí to jak v Severní Americe, tak v Evropě. Jakmile však chcete cílit i na rozsáhlý trh v muslimských zemích, je nutné se přizpůsobit tamním zákonům a omezit nahotu na minimum.

Ve většině případu tamní cenzoři „hodili“ v počítači přes ramena Shakiry nebo Britney velkou šálu či kus látky. Jenže jak se nahota zpěvaček zvětšovala, muselo se zlepšovat i umění cenzorů v práci s Photoshopem. Nejde však jen o zpěvačky, které propagují své album, módní kolekci nebo parfém, ale třeba i o letáky nabízející bazény. A zde dochází k naprosto unikátním situacím, jako je třeba nahrazení celé ženské postavy nafukovacím balonem s Medvídkem Pů. Jedničku podtrženou za kreativitu!