Potrat je jednou z nejvíce srdcervoucích momentů, který může potkat ženu. Jistá Emily Christine o této skutečnosti mluví, rozebírá doprovázející smutek a bolest ženy, ale na druhou stranu zároveň také hovoří o inspirativním poselství slastného očekávání. Nechcete také miminko?

Emily je těhotná a popisuje veřejnosti své momenty před ultrazvukem, kdy konečně uvidí své miminko. Chvíle, jako je potřeba plného močového měchýře, aby bylo miminko lépe vidět, jsou příjemnými starostmi nastávající maminky. Co už je však méně příjemné, je neskutečná byrokracie, tedy papírování, které budoucí maminku čeká. A to, co přijde dále…

Během následujícího ultrazvuku Emily prožívala hotovou euforii. Tlouklo jí srdce tak moc, že měla pocit, že jí vyletí. Snímky z ultrazvuku, které si tato budoucí maminka mohla odnést v podobě klasické fotky domů, ji již předem doslova vyvedly z míry. Těhotenství je přece tak vzrušující!

Ona i její manžel na těhotenství čekali přes rok. Dalších devět měsíců pak nedočkavě čekali na moment, kdy budou moci své miminko vidět tváří v tvář. Snímek miminka z ultrazvuku byl však jiný, než na jaké byla Emily zvyklá, když prohlížela profily svých těhotných kamarádek na Facebooku – něco není v pořádku.

Verdikt

Tato žena byla totiž pár hodin po potratu. Tato bolest zasáhla i jejího muže, který se ji snažil neustále podporovat. Vyšetřující lékař šel s touto skutečností na povrch, a zároveň Emily obeznámil o následných krocích. Řekl, že její tělo si ještě pár týdnů bude myslet, že je gravidní, ale poté to přejde… Řekl, že se následující dobu tělo bude samo pročišťovat.

Potrat je tak běžnou věcí, že v rámci statistik potká každou čtvrtou ženu. Fyzickou bolest však přebije bolest psychická, která ženu uvězní i doživotně. Nejhorší co může být, je pak moment verdiktu, kdy se žena dozví, že další dítě již mít nebude moci.

V takových chvílích je opravdu důležité, aby se žena necítila sama. Obklopte ji láskou a rodinou, nedejte jí prostor na cokoli myslet. Hojení ran vyžaduje čas, až poté jsou partneři o tomto problému schopni mluvit. S těmito slovy přišla sama Emily Christine, která zároveň doporučuje dělat vše pro to, ať se necítíte sama. Vyplakejte se. Věřte a budete silná. Nic si nevyčítejte. Nechte se obejmout. Dejte naději někomu druhému prostřednictvím svého utrpení. A Láska – to je to, na čem záleží.