24ZOBRAZENÍ

Velká řada profesí požaduje pracovní oděvy, pracovní obuv, pracovní pomůcky, jako například ochranné brýle. Třebaže jde o nezbytné ochranné pomůcky, které v minulosti měly téměř identický tvar, velká řada organizací dnes hledí jednak na jejich praktičnost, tak též na velkou jakost materiálů a provedení.

Ochranné oděvy jsou tudíž produkovány z vodotěsných a celkově nepřízni počasí odolných látek. Význam je kladen také na bezpečnostní aspekt a velice spolehlivě se tak osvědčily jak viditelné reflexní elementy, případně celé pracovní reflexní oděvy a ochranné pomůcky. Dnešní pracovní montérky k tomu naplňují i estetická měřítka. Plně vybavený zaměstnanec je totiž vizitkou svého zaměstnavatele.

Pracovní obuv je další neopomenutelný doplněk ochranného oděvu a to ať již jde o pracovní boty do hal nebo pro činnost venku. Každá profese vyžaduje odlišný typ pracovní obuvi. Důležité je, že si může vybrat pracovník vskutku jakékoliv profese, ať potřebuje zdravotní sandály, zpevněné pracovní ochranné polobotky, kotníčkovou obuv, gumové holinky, ochranné galoše či zimní pracovní boty do extrémních klimatických podmínek.

Dalším prvkem pracovního oděvu celé škály povolání představují pracovní rukavice. Ve zdravotnictví či potravinářském průmyslu nachází uplatnění především ochranné pracovní rukavice jednorázové, přičemž jednotlivé typy se od sebe liší např. materiálem či tloušťkou. Ochranné pracovní rukavice pro řadu dalších profesí mohou být kožené, gumové, textilní, neprořezané, ale také anti-vibrační a jiné.

Vskutku důležitá je u práce ochrana očí, eventuálně celé hlavy. Bohatá řada ochranných oděvů má ve své nabídce proto jak ochranné brýle, ale i ochranné štíty a svářečské kukly. Ty dokážou ochránit váš zrak a pokožku obličeje nejen před zářením a žárem, ale také zabraňují poranění malými mechanickými částicemi.

Dnešní trh poskytující ochranné prostředky zahrnuje vskutku široké spektrum pomůcek, jenž umí práci zpříjemnit a díky nimž lze předejít různým komplikacím, jenž se bez ochranných pomůcek mohou lehce přihodit.