Dříve holubi nebyli pouze městské „létající krysy“, ale byli opravdu užiteční. Vzpomínáte si na příběhy o poštovních holubech nesoucích naléhavé zprávy v dobách dávno předtím, než je vystřídaly moderní technologie? I dnes ještě pár nadšenců holubi pro zasílání zpráv využívá a dokonce se v této disciplíně pořádají soutěže. Poštovní holubi ale fungují i dnes, jenom papírové lístečky se zprávami vystřídaly drogy… hodně drog.

Holub jako dealer

Bylo by to vcelku úsměvné, kdyby to nebyla pravda. V Kuvajtu však skutečně chytili holuba, který se podle zprávy místní tiskové kanceláře pokoušel propašovat z Iráku 178 tablet extáze. Tento holoubek byl sledován příslušnými bezpečnostními složkami, dokud nepřistál přímo na celní budovu v Kuvajtu, kde byl také chycen.

Podle zprávy magazínu GQ je používání poštovních holubů, jako prostředku pro pašování kokainu či extáze přes hranice, stále častěji využíváno. Využívají se především pro jejich schopnost uletět až 150 km bez mezipřistání a možnost přepravovat na nich zhruba 10 procent jejich tělesné hmotnosti. Až příště uvidíte holuba, pořádně si ho prohlédněte. Možná nese nějakou zajímavou zásilku.