Ve městě Rafah, které se nachází v palestinském Pásmu Gazy, si odvážní zákazníci mohou zkusit zajímavý a nebezpečný způsob rovnání vlasů. Místní holič Ramadan Odwana upravuje účesy svých zákazníkům plamenem z letlampy. A lidé na to stojí fronty! Za 20 šekelů (asi 5 dolarů) Odwana rovná vlasy svým klientům pomocí ohně. „Lidé se do toho úplně pobláznili“, říká palestinský kadeřník. „Mnoho zákazníků je zvědavých a chtějí si to zkrátka zažít. Lidé zde milují podobná dobrodružství.“

Odwana není jediný profesionální kadeřník, který nabízí extrémní služby. Jistý kadeřník v italském Miláně pálí konce vlasů svých zákazníků pomocí svíček. A například v Madridu je holič, který odřezává kadeře samurajským mečem.

Odwana ošetřuje oděvy svých zákazníků speciální ochrannou kapalinou (její složení tají) a používá letlampu k aplikaci plamene v krátkých intervalech. „Dokážu kontrolovat, jak dlouho nechám plamen hořet. Interval se pohybuje mezi 10 až 15 sekundami. Je to zcela bezpečné, nesetkal jsem se ještě s žádným problémem nebo nehodou.“ No, lze jen popřát štěstí jemu a jeho zákazníkům.