Pokud byste potkali Jaimieho Wilsona na ulici, pravděpodobně byste si řekli, že je to pěkný chlap: svalnatá postava, hluboké modré oči a několikadenní strniště. Asi byste neuhodli, že je jedním z přibližně 1,4 milionů transgender dospělých žijících v USA, tedy lidí, kteří si nechali změnit pohlaví.

Příliš ženská na to být mužem

V roce 2015 se Jaimie rozhodla, že se z ženy stane mužem. Bylo jí tehdy 18 let. Pro přátelé a rodinu to byl šok a mnoho blízkých se od ní začalo odcizovat.

„Nejprve jsem měl strach přiznat, že jsem transsexuál, protože, jak říkalo mnoho lidí, nejevil jsem žádné známky,“ píše na instagramu, kde má nyní více než 300 tisíc sledujících. Po dvou letech terapií testosteronem, operaci a tvrdé práci v tělocvičně, se Jaimie stala mužem, kterým v hloubi duše vždy byla.

Ačkoli jeho pokrok je ohromující, lidé z jeho předchozího života, kteří ji (ještě jako ženu) přesvědčovali, že je „příliš ženská“, než aby se stala mužem, byli nyní nahrazeni jeho přáteli z transsexuálních komunit. Mnoho z nich ironicky Jaimiemu říká, že je nyní „příliš mužský“. „Lidé říkají, že se snažím zbytečně moc a jsem příliš mužný.,“ řekl Cosmopolitanu v rozhovoru v březnu 2017.

„Nejste tím, čím si lidé myslí, že jste. Jen vy víte, čím jste,“ uzavírá Jaimie. Tento ctižádostivý country muzikant nyní na sociálních sítí vyvolává vlny, ale jede si na té své. Dokonce vystupuje i na letošním festivalu Sziget v Budapešti, jednom z největších v Evropě.

Podívejte se na jeho neuvěřitelnou transformaci!