CES (Consumer Electronic Show) je událost, kterou si žádný automobilový fanoušek nenechá uniknout. Letos se konala od 5. do 8. ledna v Las Vegas a byla to doslova přehlídka nejnovějších technologií. Některé vozy umí detekovat emoce, jiné umí samy řídit nebo se řídit za pomoci hlasových příkazů.

Honda ukázala nejnovější koncept, který je vybaven digitálním asistentem s názvem HANA. Ten dokáže rozpoznat emoce řidiče a podle toho hrát vhodnou hudbu. Může také fungovat autonomně jako sdílené vozidlo, které vydělává peníze svým provozem, když majitel spí nebo je v práci.

Pokud byste chtěli na svůj vůz mluvit, tak je pro vás jako dělaný koncept vozu Oasis, který je ovládaný hlasem. Jeho zadní část je určena pro náklad balíků nebo pizzy a dokonce má v přístrojové desce zabudovanou malou zahradu, aby se v něm řidič cítil lépe.

Nissan zase předvedl Seamless Autonomous Mobility system, neboli SAM. Jde o systém, který pomůže vozidlu správně se rozhodovat v nepředvídatelných situacích. Technlogie vozidel jde dopředu sedmimílovými kroky a je jen ve hvězdách, co předvede další ročník této show.

Sdílejte