Makeup se obvykle používá pro mírné vylepšení každodenního vzhledu, ale někteří lidé si uvědomují jeho skutečný potenciál. Mimi Choi z Vancouveru v Kanadě je jednou z nich. Je to 31letá make-up umělkyně, která vytváří neuvěřitelné, hyperrealistické optické iluze a její úžasná práce na instagramu zajímá již přes 274 000 followerů.

Z učitelky make-upovou umělkyní

Před objevením make-upu se Mimi živila jako učitelka a asi tři roky pracovala ve školce.

„Cítila jsem, že moje kreativita je potlačena. Snažila jsem se být dobrou učitelkou, ale nebyla jsem úplně šťastná,“ řekla, „Potřebovala jsem novou výzvu.“ A tak začala vždy po vyučování experimentovat s make-upem.

„Vždy jsem byla umělecky založená a několikrát jsem dělala svatební make-up, který se lidem opravdu líbil. To, co teď dělám, je naprosto bláznivé. Nic takového jsem nikdy nedělala.“ Přihlášení do místních make-upových kurzů Mimi opravdu pomohlo, aby své dovednosti přivedla do nových rovin.

Nejvíc se její vášeň a umění projevilo v období Halloweenu. „Chtěla jsem vytvořit něco jiného. Na instagramu jsem si fotku ženy, která vypadala, jako by její tvář byla popraskaná. Nikdy jsem na sobě nezkoušela nějaký bláznivý make-up, ale prostě si stačilo vzít černou a bílou oční linku a bylo to.“ A tak všechno začalo naplno.

Choi vytváří svou úchvatnou práci prostřednictvím mistrovsky uchopené perspektivy a vytvoření dokonalé 3D iluze i na rovném povrchu jen díky práci se světly a stíny.

Mimi pracuje s make-upem jako skutečný umělec.