Mít na zahradě bazén je výborný způsob, jak se v horkém létě osvěžit a zchladit. Navzdory tomu se bazén může stát smrtící pastí pro malá zvířata žijící například na dvorku či v blízkosti vaší zahrady. Biolog zkoumající chování divokých zvířat Rich Mason však vyrobil jednoduchý, přesto důmyslný vynález – FrogLog.

Jak zachránit desítky zvířat za měsíc

„V červnu roku 2004 našel můj dobrý přítel ve svém novém bazénu přes 50 mrtvých žab. Zavolal mi, že si s tím neví rady.“, píše Mason na svých webových stránkách. Dělalo mu to velké starosti, a tak se rozhodl zkonstruovat jakýsi záchranný ostrůvek, po kterém by se mohla zvířata dostat ven z bazénu. Ať už jde o žáby, myši, malé kačenky nebo dokonce hady.

FrogLog se skládá z plující pěnové platformy, ke které je přidělaná síťka, vedoucí z bazénu ven. Samotná platforma je pak sítí také obšita, aby se na ni mohla zvířata snadněji dostat. Prototyp tohoto vynálezu sestavil Mason sám ručně za pomoci běžně dostupných hmot a látek.

Poté, co se Masonův vynález ocitnul na známém internetovém serveru The Dodo, který se zabývá životem zvířat, setkal se s velmi kladným ohlasem. Lidé hlavně ocenili, že se někdo zajímá i o takto malá a zdánlivě zbytečná zvířátka. Každý tvor si totiž zaslouží žít a FrogLog je skvělý vynález, který k tomu může domoci.