Stále více sázkových kanceláři, podobně jako Fortuna, nabízejí online sázky.Je ale možné zbohatnout na sázení? Určitě ano, ale bohužel tímto způsobem nezbohatnete přes noc. Dnes vám ale představíme několik kroků, které vás povedou k tomu, abyste začali sázením vydělávat slušné peníze.

Profesionální tipér jako Matthew Benham, Tony Bloom nebo Billy Walters si vytvořili matematické modely, které v průběhu let pilovali k dokonalosti. A všichni mají společnou jednu věc – zbohatli sportovním sázením.

A například Billy Walters dokázal, že je možné nechutně zbohatnout i sázením na jiné sporty, než jen na fotbal (specializuje se na NFL a NBA). Sázkaři jak on už však pod sebou většinou mají „malou armádu“ pomocníků nebo rovnou zakládají společnosti, které se na danou činnost specializují (to je konkrétně příklad Matthewa Benhama).

Chcete být jako oni? Rozhodně to není nemožné. Ale i oni začínali od základů a právě proto vám dnes představíme základní stavební pilíře k úspěchu ve světě sázení.

Value = hodnota

Pokud chcete zbohatnout na sázení, musíte si dávat pozor na několik věcí. A absolutně nejdůležitějším „dílkem do skládačky“ je schopnost nacházet value (hodnotu). To znamená, že musíte vědět konzistentně a systematicky nacházet kurzy, které jsou příliš vysoké a těchto situací následně logicky využít ke svému prospěchu.

Sázení je v tomto směru podobné obchodování s akciemi. Dává smysl koupit nějaké akcie, když jsou podhodnoceny, protože se to většinou vyplatí někdy v budoucnosti. Pokud se soustředíte na sportovní sázení, každý den se musíte snažit najít kurzy, které vám nabízejí dobrou value (týmy, které jsou podhodnocené).

Hledání hodnoty je v principu o přesnějším vyhodnocování pravděpodobnosti jednotlivých událostí (oproti zbytku trhu). Samozřejmě, že taková věc je poměrně složitá, avšak jako sázkaři máte jednu obrovskou výhodu – můžete vynechávat zápasy s nevýhodnými kurzy (stejně jako nemusíte kupovat všechny dostupné akce). Sázkové kanceláře naopak prakticky musejí nabízet kurzy na skoro všechny zápasy (nebo minimálně na ty z nejpopulárnějších lig).

Správa peněz

Sázení však není jen o hledání value – pokud chcete zbohatnout na sázení, stejně důležitá je i vaše schopnost správně spravovat peníze, které jste si na sázení vymezili. Celý bankroll managment je o dvou hlavních cílech, které jsou v částečném rozporu – zařídit co nejrychlejší růst vašeho banku a zároveň se vyhnout bankrotu.

Pokud budete schopni pravidelně nacházet sázkové příležitosti s dobrou value (hodnotou), váš bankroll bude logicky růst rychleji, když budete sázet více peněz. Ale pokud budete sázet až příliš velké sumy, riskujete bankrot. Tento faktor bohužel celá řada sportovních sázkařů podceňuje. Každý sázkař zažije dobré, ale i špatné sázkové série. Ty mohou být velmi dlouhé, takže musíte sázet tolik, abyste je byli schopni v klidu přečkat. Z tohoto důvodu byste na tip neměli sázet více než 5% vašeho bankrollu. Ideální velikost sázky je 1-2%.

Trpělivost

Mnoho sázkařů si myslí, že sázení je sprint. Pravdou je však úplný opak – sportovní sázení je pořádně dlouhý maratón (zejména tehdy, když se sázením snažíte skutečně zbohatnout). Musíte se smířit s tím, že chvíli potrvá, než váš bankroll nějak výrazně rozroste. Pokud ale budete trpěliví a úspěšní, uvidíte, že se tento přístup ve výsledku vyplatí. Bankroll navíc bude růst stále rychleji, takže jakmile přečkáte těžké začátky, bude lépe.

Existuje zde totiž jeden velmi důležitý princip – složený úrok: Ne nadarmo navíc Albert Einstein prohlásil, že „složený úrok je nejsilnější silou v celém vesmíru.“

Sdílejte