Myslíte, že až budete potřebovat dát vaší kočce prášek, bude stačit jej zabalit do šunky? Takhle obalamutíte možná psa, ale u micek je to o trochu složitější. Pokud už máte s kočkami nějaké zkušenosti, možná vám tento popis připomene vlastní zkušenosti nebo vám dá jako začátečníkům pár dobrých tipů.

 1. Uchopte kočku a položte si ji do ohbí levé ruky, jako byste drželi dítě. Pravý ukazovák a palec přiložte ze stran kočce k tlamce a jemně zatlačte na tváře, přičemž prášek držte v pravé ruce. Jakmile kočka otevře tlamku, prášek tam vhoďte. Umožněte kočce zavřít tlamku a polknout.
 2. Zvedněte prášek z podlahy a kočku zpoza pohovky. Jemně si ji položte do ohbí lokte a postup zopakujte.
 3. Vyzvedněte kočku z ložnice, zvedněte a zahoďte zvlhlý prášek
 4. Vezměte z lékovky nový prášek, položte si kočku do ohbí levé ruky a levou rukou jí pevně sevřete zadní nohy. Přinuťte ji otevřít tlamičku a pravým ukazovákem zatlačte prášek dovnitř. Zavřete kočce tlamičku a počítejte do deseti.
 5. Vylovte prášek z akvária se zlatými rybičkami a kočku sundejte ze skříně. Zavolejte ze zahrady manžela.
 6. Klekněte si na podlahu, kočku pevně sevřete koleny a držte jí přední i zadní tlapky. Nevšímejte si jejího vrčení. Manžel ať ji pevně uchopí jednou rukou a do tlamky jí nacpe dřevěnou špachtli. Nechte prášek sklouznout po špachtli a důkladně kočce masírujte krk.
 7. Sundejte kočku z garnýže. Z lékovky vyjměte další prášek. Udělejte si poznámku, že máte koupit novou špachtli a spravit záclony.
 8. Zabalte kočku do velké osušky a manžel ať si na ni lehne tak, aby jí pod jeho levou paží vyčnívala pouze hlava. Položte prášek na konec slámky, silou kočce rozevřete tlamku a foukněte do slámky.
 9. Zkontrolujte etiketu, abyste se ujistili, že prášky nejsou pro lidi nebezpečné a vypijte sklenici vody, abyste spláchli tu pachuť. Manželovi ušetřete ruku leukoplastí a studenou vodou a mýdlem odstraňte krev z koberce.
 10. Vyzvedněte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte další prášek. Položte kočku do příborníku a dvířka přivřete natolik, aby kočce koukala jen hlava. Lžičkou ji přinuťte otevřít tlamku. Manžel ať jí s pomocí gumové rukavice vhodí prášek do krku.
 11. Vyzvedněte z garáže šroubovák a nasaďte dvířka příborníku zpátky do přívěsů. Na tvář si přiložte studený obklad a zjistěte, kdy jste byla naposledy očkována proti tetanu.
 12. Manžel ať vás odveze na pohotovost. Klidně seďte, dokud vám doktor nezašije prsty a předloktí a nevyjme vám prášek z pravého oka.
 13. Domluvte se s ochránci zvířat, aby si kočku odvezli a v místním zverimexu se zeptejte, zda nemají křečky.