Nábytkový gigant IKEA se rozhodl, že vypustí do světa varování pro lidi, kteří se do jejích obchodů chodí pouze vyspat. Jedním z moderních trendů teenagerů je jakýsi bobřík odvahy ve formě přespání v prodejně IKEA.

Obvykle to dělají tak, že si vlezou do postele nebo se zavřou do skříně, či jiného úložného prostoru, aby nebyli vidět. Poté jen počkají než se obchod zavře a mohou začít dělat lumpárny. Navzájem se natáčí na video, jak skáčou po postelích nebo devastují nábytek. Někteří se v prodejně jen vyspí, jiní hodlají využít obrovskou plochu s nábytkem pro jiné účely. Videa z těchto akcí následně dávají na server Youtube, odkud v podstatě prodejce zjistil, co se v síti jeho obchodů děje.

Rozsáhlý problém

Jen v Británii, USA, Kanadě, Belgii, Nizozemsku, Švédsku, Japonsku, Austrálii a Polsku bylo za poslední rok více než 10 takových incidentů a nespočet dalších, které se nepodařilo prokázat. Poslední incident je ze švédského Jönköpingu, kde načapali dvě 14-leté slečny, které se tu schovaly do skříně. Zatčení se obě nakonec vyhnuly.

Tuto mánii nastartovali dva youtubeři z Belgie, kterým se podařilo podrobně zdokumentovat svůj 12-ti hodinový pobyt v obchodě. Video vidělo kolem 2 milionů lidí. Mladíci skákali po nábytku a pobíhali po celém areálu. Méně úspěšní byli dva mladíci z Británie, které ostraha chytila 3 hodiny poté, co byl obchod uzavřen. IKEA má celkem 340 obchodů ve 28 zemích a doufá, že si její varování vezmou všichni vtipálci k srdci.

Sdílejte