Nejen ženy se rády hezky a elegantně oblékají. I dokonalý muž má rád elegantní a slušivé oblečení, mezi které patří především pánské košile a slušivá trička.

Pánské košile

Košile je součástí mužského šatníku již od nepaměti. Postupem času se její střih i vzhled, postupně vylepšoval a měnil až do podoby dnešní parádní pánské košile.

  • Jak vybrat vhodnou košili?

Při výběru košile hraje důležitou roli to, k čemu je určena. V podstatě existují tři základní druhy.

Formální košile se nosí při společenských událostech a to především ke smokingu, fraku nebo žaketu. Její barva je bílá a má klasický límeček. Manžetové knoflíčky by měly ladit s ostatními doplňky (opasek, hodinky či spona na kravatě).

Business košile je vhodná pro pracovní jednání, která mají formálnější charakter. Vhodnou barvou je bílá, světle modrá, lososová a další světlé odstíny. Střih límečku není striktně dán.

Volnočasové košile se hodí pro příležitosti, které nejsou již tak formálního charakteru. Díky tomu nepodléhají žádným pravidlům. Nosí se většinou bez kravaty a jejich doplňkem jsou i různé drobné detaily – náprsní kapsička, ozdobné knoflíčky na límci ve stylu button-down či různé druhy lemování v kontrastních barvách.

  • Čistá nebo se vzorem?

Záleží pro jaký účel je košile vybírána. Vzoru se občas raději vyhýbáme, neboť se hůře kombinují s ostatními částmi obleku. Pokud přesto chcete košili se vzorem, volte tenký proužek nebo jemnou kostku.

Pánská trička

Trička jsou mnohem pohodlnější než košile, nicméně se nehodí pro každou příležitost.

Pěkná trička jsou vhodná pro všechny typy postav a patří mezi velmi oblíbený kousek, který se nachází v šatníku každého muže. Dle stylu a provedení je muži oblékají při sportovních příležitostech, ve chvílích volna i na neformální setkávání s přáteli. Některá trička lze kombinovat i se sakem a kvalitními kalhotami. Dodávají tak oblečení ležérní, ale přesto elegantní styl. Kombinovat je lze i s vestou, pleteným svetrem či trendy mikinou.

Sdílejte