Určitě jste v televizi, v novinách nebo na internetu narazili na informaci o ničivém hurikánu Harvey, který v současné době ochromil Texas. Bohužel, Spojené státy ale nejsou jedinou částí světa, kde se v současné době děje přírodní katastrofa. Mezinárodní zpravodajství většinou ignoruje přívalové deště, které pravidelné devastují jižní Asii téměř celý srpen. Pojďme to změnit.

Povodně v jižní Asii

V Indii, Nepálu, Pákistánu a Bangladéši bylo zaznamenáno rekordní množství srážek, které přinesly monzunové deště a způsobily katastrofální záplavy a sesuvy půdy. Tisíce domů se doslova utopily, chudé vesnice nemají naprosto žádný přístup k jídlu a lékům a téměř 1 200 lidí zemřelo, včetně dětí. Milióny lidí se museli evakuovat a nyní bloudí po zdevastovaných oblastech a nemají kam jít.

V galerii naleznete několik hrůzných fotografi

í z místa katastrofy, které byste možná nikdy neviděli. Nadace GlobalGiving spolupracuje s řadou charitativních organizací, které poskytují pomoc mnoha lidem postiženým těmito událostmi. Dozvědět se více o tomto projektu (nebo ho finančně podpořit) můžete zde.