První žena, která navštívila všechny země na světě

Cassanda De Pecol je dvaceti sedmiletá globální dobrodružka s ne jedním, ale hned dvěma světovými rekordy! Právě dokončila cestu sponzorovanou crowfoundigovou kampaní, která ji zavedla do všech 193 zemí a 3 území (Kosovo, Palestina, Taiwan). Je to první žena, které se to povedlo. Ale to není všechno. Navíc toho dosáhla v šíleném tempu! Stihla to během 18 měsíců a 36 dní. A to z ní dělá největšího rychlíka ze všech!

Muž, který má skoro všechny univerzitní tituly

Tenhle chlap je definicí inteligence. Luciano Baietty je sedmdesátiletý Ital, který žije nedaleko Říma a má 15 bakalářských a magisterských titulů. Dosáhl na rekord v Guinessově knize už v roce 2002, když jich měl „jenom“ 8. Nyní ale Baietti vystudoval filozofii, právo, sociologii a literaturu. A tak pracuje na 16. titulu z potravinářských věd.

Nejmladší člověk, který pokořil Sedm vrcholků

Jordan Romero není žádný dospívající delikvent. V roce 2010 si vysloužil zápis do knihy rekordů jako nejmladší osoba, která vylezla na Mt. Everest, který byl součástí exkurze na nejvyšší hory na světě přezdívajících koruna planety. V prosinci 2011 je pokořil všechny  a stal se tak nejmladší osobou, která navštívila všech sedm vrcholů. Stihnul to ve věku 15 et, 5 měsíců a 12 dní.

Mluví skoro všemi jazyky

Polyglot je člověk, který umí mluvit a porozumět alespoň šesti jazykům, ale hyper polyglot jich umí rovnou dvanáct. Ale kolik jazyků je světový rekord? Rekord drží Ziad Fazah, libanonský muž, který tvrdí, že umí mluvit 58 jazyky. Nicméně v televizním vystoupení odhalili, že byl schopen v některých jazycích pouze pochopit jednoduché otázky. Avšak v ostatních hovořil plynně. Zajímavým kandidátem byl i německý diplomat, který zemřel v roce 1930. Tomu byla přiznána znalost 65 jazyků a studoval jich více 120. Krebs byl nejvíc hrdý na to, že umí říct v 140 jazycích polib mi prdel.

Dívka s nejvyšším IQ na světě

IQ test je sice nepřesná míra měření něčího intelektu, nicméně je velmi obtížné získat v něm vysoké skóre. V roce 2016 v něm jedenáctileté britská studentka Kashmea Wahi dosáhla skóre 162. Což by znamenalo, že trumfla Alberta Einsteina a Stevena Hawkinga.

Většina rekordů v Guinessově knize rekordů

Ashrita Furman je newyorský spiritualista, který drží až překvapivé množství unikátních rekordů a navíc jich má nejvíc ze všech. První se mu povedl v roce 1979 a od té doby zkusil 27 000 kousků, z nichž 200 proměnil v rekord. Jedná se o rekordy v sezení u Eiffelovy věže a házení míčku proti Velké čínské zdi.

Nejrychlejší čtení na světě

Rychlé čtení je trik, který zvládlo hodně lidí, ale rekord zapsaný v Guinessově knize je víc než vzácný. Jde o zajímavý případ Kima Peeka, těžce postiženého muže s pozoruhodnými schopnostmi. Je schopen číst knihy s neuvěřitelnou rychlostí a všechno si zapamatovat. Víte, jak to dělá? Každým okem čte jednu stranu s přesností 98 %. Peek se narodil bez corpus callosum, tedy nervu, který propojuje dvě mozkové hemisféry a nikdy není schopnek přesně určit, jak je možné, že takhle dokáže číst.

První osoba, která sama proplula celý svět

Joshua Slocum žil těžký život námořníka, ale to bylo až potom, co odešel do důchodu. Předtím ale podnikl největší cestu života! Od 24. dubna 1895 ve věku 51 se mu podařilo obeplout celý svět. Jel bez chronometru a namísto spoléhání se na výpočty zvolil méně spolehlivou metodu. Vrátil se 2. června 1898 po ujetí 46 000 mil. Po své cestě potkal piráty, smrtící bouře a další překážky. Potom napsal knihu, ve které líčí veškerá svá dobrodružství. Zemřel na moři. Což asi nikoho nepřekvapí. Ale co by vás mohlo šokovat je fakt, že se nikdy nenaučil plavat.

První osamělý let kolem světa

Wiley Post byl v roce 1930 slavný letec, který rozbil mnoho záznamů o létání. Jeden z jeho nejslavnějších výletů je ten kolem světa. Zabral mu 7 dní, 18 hodin a 49 minut. Létal v jednoplošníku s autopilotem Winniw Mae a kompasem. I přes mechanické potíže byl schopný pokořit svůj vlastní rekord s jiným pilotem o 10 hodin.