Opuštěné a bezsrsté morče se stalo hvězdou Instagramu

Morče jménem Ludwig bylo úplně opuštěné. Ale to nevadí, protože nyní je snad nejoblíbenějším zvířetem Instagramu. Jeho majitelka Agata Nowacka ho našla chudáčka ve zverimexu prošpikovaného houbovou infekcí a nemocemi. Vzala si jej a společně s veterinářem ho uzdravila. V roce 2015 mu založila účet na Instagramu a má k 150 000 sledujícím. To bude asi těmi módními kreacemi.

V německé ZOO může za plešatost tajemná nemoc

V roce 2012 přišly o chlupy hned tři samice v ZOO v německém Lipsku. Veterináři si s tím neví rady. Každopádně Dolores, Lolitě a Biance vypadaly chlupy z hlavy, nohou a zad. Stalo se to před zimou, což je ještě divnější, protože tehdy má medvědí srst tendenci ještě víc zesílit. Teď se o medvědy musejí starat tak, aby jim bylo teplo. Alespoň dokud nepřijdou na to, co to je a jak se to léčí.

Nahá papoušek se stal ikonou osob se zdravotním pojištěním

Sladká Rhea, nahý ptáček, trpí Psittacinie zobáku a peří. Ta má za následek to, že je ptáček absolutně bez peří. Co jí chybí na peří, dohání roztomilostí! Malý ptáček má charismatu na rozdávání. Její každodenní dobrodružství a rozkošné oblečení z ní udělalo hvězdu internetu. Stala se dokonce ikonou pro osoby se zdravotním postižením, protože svoji chorobu vystavuje na odiv a dává tak jasně najevo, že být nemocný není nic špatného.

Křeček ve svetru

Seznamte se se Silvy, roztomilým křečkem, kterého se majitelé zbavili kvůli stěhování. Nyní žije v Oregonu Humane Society. Kvůli genetické mutaci je zcela bez srsti, je menší než průměrný křeček, a proto musí být neustále v teple. Selena Mejia má na starost technickou péči o zvířata. Všimla si, jak se Silky choulí v rohu klece a vzala iniciativu do svých rukou. Upletla mu sametový kabátek, který se tak akorát hodí k jeho jemné a citlivé pokožce.

Plešatý tučňák

Na rozdíl od ostatních tučňáků, kteří shazují chlupy při přesrsťování, Ralph shodí jednou ročně kabátek úplně. Proto zůstává 16letý tučňák Humboldt náchylný na zimu, což je vzhledem k jeho přirozenému prostředí poměrně divné. Kvůli línání je navíc citlivý i na slunce a hrozí mu úpal. Jeho adoptivní otec naštěstí přišel s oblečkem, který tyto problémy řeší za tučňáka. Díky otvorům na hlavu a končetiny si může Humboldt hrát se svými kamarády stejného druhu.

Izraelští vědci vyšlechtili kuřata bez peří

Tady to už vědci asi trochu přehnali. Vytvořili nahé kohouty a slepice z toho důvodu, že jsou energeticky úspornější a méně nároční na péči. Mohou totiž žít v zemích, kde je abnormální teplo. Tam kuřata nesplňují nároky na prospívání a chladící systémy jsou příliš drahé. Tím, že jim neroste peří, mohou šetřit energii, kterou investují do svého masa.

Ale kritici tvrdí, že holá kuřata trpí mnohem víc než normálně opeření ptáci. Samci mezi sebou nemohou klasicky soutěžit, protože nemohou mávat křídly a kuřata jsou náchylnější k parazitům, útokům komárů a spálení sluncem.

13letý bezchlupý šimpanz

Když se malý Ashes narodil, měl krásnou hebkou srst jako všechna gorilí mláďata. A jenom o rok později na těle neměl ani chloupek. Trpí prý onemocněním alopecia universalis, které postihuje i lidi. Při pohledu na jeho paže jistě pochopíte, že šimpanzům by nedělalo problém utrhnout člověku ruce.

Bezsrstý peruánský pes

Tato rasa téměř vyhynula a je jednou z nejvzácnějších a nejpodivnějších psích plemen vůbec. Jeho kořeny sahají hluboko do peruánské kultury. Ve 21. se plemeno dostalo až na pokraj vyhynutí, ale zachránila to vláda, která nařídila, že jich musí být pár alespoň v lokalitách peruánských pobřeží. Nyní tam mají vlastní svět, jinými slovy velký registrovaný chov.

Psi charakterizuje, jak název napovídá, jejich bezsrstý vzhled. Ale některá mláďata se rodí s vlasy. Tím myslíme malé chomáčky chlupů na ocasu, hlavě nebo nohou. Někteří mají dokonce velké růžové pihy, které jsou velké nebo menší s ohledem na věk.

Oholená koťata, která prodávali jako sfinx kočky

Někdo v Albertě podváděl zákazníky tím, že jim prodával oholené kočky namísto pravé sfinx varianty. Vypadaly velmi podobně, ale jejich chlupy samozřejmě během pár týdnů narostly zpátky. Krutí podvodníci holili kočky žiletkami a depilačními krémy, což bylo zhodnoceno jako týrání.