Možná jste znechuceni už jen samotným nadpisem, ale čtěte dál. Olizování očí není odporná úchylka, ale údajně se jedná o léčebnou techniku. Používá jí 80-letá léčitelka z Bosny, která si říká Hava Celebic nebo jen Hava.

Tvrdí, že její jazyk umí skvěle léčit a za celý svůj život vyléčila přes 5000 lidí. Jazykem umí z oka odstranit dřevěné třísky, skleněné střepy, kusy kovu, zaseknutá smítka a různé nečistoty. Jedna její procedura stojí 10 euro. Před každým úkonem si vždy pečlivě vydezinfikuje ústa.

Uvádí, že mezi klienty nepatří pouze obyvatelé z okolních vesnic, ale i mnoho cizinců, například i z Ruska nebo Ameriky. Léčebnou techniku olizování očí se údajně naučila od ženy, která se také jmenovala Hava. Postarší dáma z Bosny je nyní zřejmě jediným člověkem na světě, který něco takového provádí. Bohužel není nikdo, komu by své umění předala, protože její potomci jsou jejím „léčením“ velmi znechucení. Ačkoliv si klienti její techniku pochvalují, většina lidí nad jejími službami jen nechápavě kroutí hlavou.