Opravdu neexistuje nic, co byste mohli závidět těm nejhorším pracím na světě.
Některé profese jsou zkrátka horší než jiné. A pokud si myslíte, že vám šéf dělá vaší práci těžší a těžší, tak buďte rádi, že se nemusíte celý den hrabat v nepředstavitelně nechutné špíně nebo balzamovat mrtvoly.

Podívejte se na sedm nejhorších profesí na světě.

1. Čistič kanalizací

Jak už název napovídá, čistič kanalizací je člověk, který ručně opravuje ucpanou kanalizaci, případně v ní řeší jiné problémy. V Indii je toto povolání naprosto běžné. Nejhorší je ale pravděpodobně to, že do kanálů skáčou s minimálními ochrannými prostředky.

2. Zvířecí masturbátor

Když vědci chtějí provádět studii plodnosti u zvířat, musí si prostě nějak opatřit vzorky spermií. K tomu se dají využít tři způsoby a jeden je nepříjemnější než druhý.

Jeden zahrnuje vložení elektrické sondy do zvířete, druhý vyžaduje zvířecí penis umístěný do umělé vagíny a třetí zahrnuje ruční masturbaci některým z dobrovolníků.

3. Balzamovač

Balzamovači jsou odpovědní za očištění a konzervaci mrtvol. Chce-li tak učinit, musí tělo umýt a dezinfikovat, nahradit tělní tekutiny plyny a konzervačními látkami, umýt vlasy a nanést make-up.

4. Potápěč v nebezpečném materiálu

Potápěním v nebezpečném materiálu se myslí například prozkoumávání surových odpadních vod nebo nebezpečných chemických látek pro kontrolu znečištění, opravy poškození a provádění celkové údržby v nádržích s nebezpečným materiálem. Samozřejmě práce vyžaduje několik očkování a oblékání nepohodlných ochranných obleků.

5. Soudní entomolog

Forenzní entomologie je studium hmyzu pro potřeby právního vyšetřování. Soudní (forenzní) entomolog má tu příjemnou povinnost zkoumat hnijící mrtvoly a hmyz, který v nich najde podrobovat zkoumání. Zjistí tak stáří mrtvoly nebo i příčinu smrti.

6. Výzkumník komárů

Pokud pracujete ve výzkumu komárů, usilujete o lepší svět skrze experimentální vědy a medicínu. To ale s sebou nese to, že jste každý den, po celou dobu vaší kariéry, nepřetržitě poštípaní. Pokud chcete dělat tuto práci, musíte být hodně zapálení do záchrany lidstva před nemocemi přenášenými těmito hmyzáky.

7. Uklízeč zabitých zvířat

Je to smutné, ale někdo zkrátka musí uklízet ta všechna sražená a přejetá zvířata ze silnic. A věřte, že čistit zvířecí vnitřnosti ze silnice je opravdu nezáviděníhodná práce. A navíc nikdy nevíte, co ten den najdete – zítra to bude lasička, další den srna a jednou to bude třeba medvěd.